Web tasarım nedir? UI&UX Design Nedir?

Günümüzde, sektörlerin çoğu internetten hizmet vermeye ve web siteleri kurmaya başladı. Bu olayın gerçekleşmesinde, teknolojinin giderek gelişmesinin ve internetin hayatımızın her alanına girmesinin yeri büyük. Peki firmalar, dijital ortamlarda nasıl var oluyor? Kendi sitelerini nasıl oluşturuyorlar ve sürekli nasıl canlı tutuyorlar? Web tasarım tam da bunun için var olan bir kavram.

Pazaryeri nedir?

Pazaryeri (Marketplace), ziyaretçilerin giyim, gıda, yaşam, otomobil, teknoloji ve bunun gibi sayısız kategoride ürün sunan, ziyaretçilerin istediği ürünleri farklı mağazalardan olsa bile aynı sepette alabildiği, günde milyonlarca kişinin giriş yaptığı web siteleridir. Dünyada Aliexpress, Amazon ve eBay gibi büyük markalar, ülkemizde ise Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi yerel markalar bu işe öncülük ediyorlar.

Yazılım bütçe hesabı nasıl yapılır?

Siteniz veya uygulamanız için bir yazılım inşa etmeyi planlıyorsanız, öncelikle bu yazılım için harcayacağınız bütçeyi belirlemeniz gerekiyor. Yazılım gibi önemli ve birden fazla değişken içeren konularda, hesabınızı iyi yapmak, sürpriz giderlerle karşılaşmanızı engelliyor. Bu sayede bütçenizden harcayacağınız miktarı önceden tahmin edebiliyor ve ona göre yatırımlar yapabiliyorsunuz.

Öncelikle yazılım bütçe hesabı yaparken, sadece geliştirme kısmını göz önünde bulundurmamalısınız. Yazılımın kodlanması, geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi oldukça önemli bir bölüm olsa da yazılım maliyetlerinin tamamını bu giderler oluşturmaz. Yazılımın hayata geçirilmesinden sonra ortaya çıkabilecek güncellemeler, barındırma maliyetleri, bakım giderleri ve daha birçok konu yazılım bütçe hesabına mutlaka dahil edilmelidir.

Yazılımlar, dinamik halde olan ve sürekli gelişime açık olan projelerdir. Yıllar geçtikçe, yazılımınız eskiyebilir, güvenlik problemleri baş gösterebilir ve çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında yazılım bütçenize, bakım ve güncelleme maliyetlerini de eklemeniz daha doğru olacaktır. Planınızın en başında bu maliyetleri göz önünde bulundurursanız, hem daha iyi ve donanımlı bir projeye sahip olursunuz hem de beklenmedik durumların önüne geçersiniz.

Sizler de en iyi şekilde tasarlanmış, kodlanmış ve son teknoloji yazılımlara sahip olmak istiyorsanız, Linus Teknoloji ile hemen iletişime geçin. Güncelleme, bakım, teknik destek ve yazılım geliştirme konularında verdiğimiz kapsamlı hizmet sayesinde, hedeflediğiniz projelere başarıyla hayata geçirecek, uzun ömürlü bir yazılım elde edeceksiniz.

Yeni E-Ticaret Platformu monofiyat.com Projemizi Tamamladık

Monofiyat Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş. bünyesinde gerçekleştirmiş olduğumuz online platformumuz monofiyat.com , pazar yeri entegresyonları ve mobil uygulamalarımızı hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Projemizin hayata geçirilmesinde emeği olan tüm paydaşlarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.