NopCommerce

NopCommerce, çevrimiçi e-ticaret başlatmak ve büyütmek için kullanılan ücretsiz bir yazılımdır. NopCommerce sayesinde sitenize sınırsız sayıda ürünü yükleyebilir, tek bir yönetici panelinden birkaç mağazayı yönetebilir ve yerleşik pazarlama araçlarıyla satışlarınızı artırabilirsiniz.

Linus olarak her 6-7 ayda bir, en son teknolojilere ve geliştirme trendlerine ayak uydurmak için e-Ticaret yazılımımızın yeni bir sürümünü yayınlıyoruz. Bu, platform performansında, güvenliğinde ve istikrarında sürekli bir artışla sonuçlanır. Çevrimiçi işletmelerinizin için kesin bir ihtiyaç olan NopCommerce’nin ne olduğunu, neden kullanıldığını ve bu hizmetten nasıl faydalanacağınızı öğrenmek için bu metni okuyabilirsiniz.

NopCommerce Nedir ve Neden Kullanılır?

Açık kaynak kodlu ücretsiz bir e-ticaret çözümü olan nopCommerce, Mayıs 2019 itibarıyla 36 milyon 435 bin web sitesi tarafından tercih edilmiştir ve kurulum paketi 3 milyondan fazla indirilmiştir. Ayrıca Volvo, Puma, Reebok, DHC cilt bakımı, Columbia, Medindia ve Speedo gibi markalar tarafından kullanılmaktadır.

Peki, nopCommerce’nin bu kadar çok kişi ve popüler şirketler tarafından tercih edilmesinin sebebi nedir? En güvenilir ve hatasız açık kaynaklı e-ticaret çözümü olan nopCommerce’nin kullanımı oldukça kolaydır. Diğer sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • nopCommerce, milyonlarca ürünü desteklemek için kolayca ölçeklendirilebilir.
  • En son bileşenleri kullanan Dot Net çerçevesinde çok iyi çalışır.
  • nopCommerce, nop ekibi tarafından yeni özelliklerle düzenli olarak güncellenir ve tüm güncellemeler/ yeni revizyonlar giderek daha güvenilir hale gelir.
  • nopCommerce, çoklu satıcı ve çoklu mağaza özelliklerine sahip tek açık kaynaklı e-ticaret çözümüdür.
  • nopCommerce modülerdir ve bir eklenti kullanarak özelleştirmesi ve genişletmesi kolaydır.
  • Birçok eklenti, eklenti modülü ve tema seçeneği zaten mevcuttur ve diğer e-ticaret çözümlerine göre tema ve eklenti sayısı çok yüksektir.

NopCommerce’nin pek çok özelliği mevcuttur ve Linus sayesinde ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri verimli bir şekilde kullanabildiğinizden emin olursunuz.

NopCommerce Geliştirme

Linus Teknoloji olarak NopCommerce kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak istiyoruz ve bunun için nopCommerce geliştirmenin bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Noncommerce geliştirme temelde bu e-ticaret çözümünün mevcut her türlü özelliğinden faydalanmayı ve bu sayede çevrimiçi işlerinizin başarısını artırmayı sağlar.

NopCommerce’nin Sürekli İletişim, Payza, Müttefik Cüzdan, Ödeme noktası, Samsung Pay, NETbilling, SimplyPost, Ağ Satıcıları (NMI), GoDataFeed, Sipariş kovanı, Sipariş Masası, ReadyToShip, ReloadSEO ve Paychoice gibi sayısız entegrayonu mevcuttur. Eklentiler, nopCommerce’in işlevselliğini genişletmek için kullanılır. nopCommerce’in birkaç tür eklentisi vardır. Örneğin, ödeme yöntemleri (PayPal gibi), vergi hesaplamaları, gönderim yöntemi hesaplama yöntemleri (UPS, USP, FedEx gibi), widget’lar (‘canlı sohbet’ bloğu gibi) ve daha birçok seçenek mevcuttur.

Bu ve buna benzer entegrasyonlar sayesinde nopCommerce’yi geliştirmeniz ve çevrimiçi işinizle ilgili yüklediğiniz ürünlerden aldığınız ödemeye kadar her aşamada müşteri deneyimini iyileştirebilir ve kazancınızı iyileştirebilirsiniz. Bu entegrasyonların hangisinin sizin işiniz için en uygunu olduğunu bulmak ve Türkiye’ye uyumlu olanları seçmek Linus’un verdiği hizmetlerden bazılarıdır.

NopCommerce nasıl kurulur

NopCommerce ücretsiz olarak indirilebilir, kurulabilir ve kullanılabilir. Ancak beyaz etiketleme, premium destek hizmetleri ve ortaklık programı için bir ücret ödenmesi gerekir. NonCommerce kurulumu ve temel kullanımı oldukça basittir ancak entegrasyonların fazlalığı sebebiyle tüm seçenekler arasında sizin için en iyi eklentiye karar vermek güçtür. Türkiye’de e-ticaret hacmi gittikçe artmaktadır ve bu artış, altyapı yetersizliklerinin giderilmesi, bilgisayar ve internet kullanımının artması ve insanların alışveriş alışkanlıklarının değişimiyle hızlanmaktadır. NonCommerce, e-ticaret sitelerinin olası her türlü ihtiyaçlarını karşılayan ve ürün yükleme, tema belirleme, ödeme yapma ve alma, vergileri belirleme, kargolama seçenekleri gibi bir e-ticaret sitesinin ihtiyaç duyduğu tüm ihtiyaçları karşılar. Linus nonCommerce hizmetini müşterilerine vererek e-ticaret web sitelerini tasarlar, sitenin ihtiyaç duyduğu tüm eklentileri müşteriyle iletişim halinde belirler ve sitenin dünyadaki değişen koşullarla doğru orantılı olarak ilerleme gösterdiğinden emin olur.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Aklınıza takılan soru işaretlerini giderebilmek ve uzmanlarımız ile değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.